امیر سعادت فر
amirsaadatfar.com

دستیار گوگل از این به بعد می‌تواند جای شما به پیام‌های تلگرام و واتسپ پاسخ دهد

اینطور که به نظر می‌رسد، دستیار صوتی گوگل (Google Assistant)، قادر است پیام‌های دریافتی از برنامه‌های شخص ثالث مانند واتساپ و تلگرام را خوانده و امکان پاسخ دادن به آن‌ها را برای کاربران فراهم سازد.

پیش‌تر، هنگامی که از Google Assistant می‌خواستید که پیام‌های شما را بخواند، (Read My Messages)، این برنامه تنها قادر بود به پیام‌های برنامه‌ی پیام‌رسان پیش‌فرض سامسونگ و هنگ‌ اوت دسترسی داشته باشد. اما اگر اکنون درخواست مشابهی را داشته باشید، دستیار صوتی ابتدا از شما می‌خواهد که دسترسی کاملی به اعلانات گوشی داشته باشد. سپس به شما اطلاع می‌دهد که با دسترسی به اعلانات گوشی، این برنامه می‌تواند تمام اعلاناتی که دریافت می‌کنید، از جمله پیام‌های دریافتی و نام مخاطبین را بخواند.

با فعال کردن این حالت، Google Assistant می‌تواند هر پیامی را که از هر برنامه‌ی پیام‌رسان دریافت می‌کنید بخواند و سپس از شما می‌خواهد از طریق فرمان صوتی و یا نوشتن متن، پاسخ پیام مورد نظر را ارسال کنید. جالب اینجاست که اگر پیام مورد نظر حاوی تصاویر، فایل یا ویدئو باشد، دستیار صوتی این قضیه را به شما اطلاع خواهد داد.

یکی از نکات جالب و قابل توجه در رابطه با دستیار‌های صوتی گوشی‌های هوشمند اینجاست که سیری، دستیار صوتی گوشی‌های اپل، حدودا ۳ سال است که قادر به خواندن پیام‌های برنامه‌های شخص سوم و پاسخ دادن به آن‌هاست! یکی از ویژگی‌های جدید دیگری که به گفته‌ی وب‌سایت ۹to5Google قرار است به Google Assistant اضافه شود به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون باز کردن قفل گوشی، به مخاطبین خود پیام ارسال کنند که باز هم مدتی است سیری به این قابلیت مجهز شده است. البته این بدان معنا نیست که دستیار صوتی گوگل ضعیف‌تر از سیری است. چراکه بر اساس یک آزمایش در سال ۲۰۱۸، این دستیار صوتی بالاتر از الکسا و سیری، بهترین دستیار صوتی شناخته شد! با این اوصاف ضعف‌هایی نیز دارد که البته گوگل در پی رفع آن‌هاست.

لازم به ذکر است شما زمانی قادر خواهید بود که از قابلیت پیام‌رسانی Google Assistant بهره‌مند شوید که از نسخه‌ی ۰.۱.۱۸۷۹۴۵۵۱۳ این برنامه استفاده کنید. در صورت تمایل می‌توانید این برنامه را از طریق این لینک برای گوشی خود دریافت کنید.

پاسخی بنویسید

1
افزایش درآمد با ساختن کسب و کاراینترنتی در بزرگترین مجموعه آموزش دیجیتال کشور
ورود به همیار آکادمی